Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin Yukarı Satıcılar İlkokulu

Ağrı Diyadin Yukarı Satıcılar İlkokulu

Ağrı Diyadin Yukarı Satıcılar İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz ilçe merkeze 12 kilometre, il merkeze ise 59 kilometre uzaklıkta olup ulaşım öğretmen servisleri ile sağlanmaktadır. Toplamda 3 öğretmen, 30 öğrenci ve 3 derslik bulunmaktadır. Isınma sistemi kalorifer olmasına rağmen soba ile ısıtılmaktadır. Öğretim şekli örgün olup Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Okula ait lojman var fakat sınıf olarak kullanılmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

YUKARI SATICILAR İLKOKULU

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Diyadin Günbuldu Ortaokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek