Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin Yukarı Ak Pazar İlkokulu

Ağrı Diyadin Yukarı Ak Pazar İlkokulu

Ağrı Diyadin Yukarı Ak Pazar İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Ağrı il merkezine 75 km, Diyadin ilçe merkezine 15 km mesafededir. Köyde yaşayanlar merkeze kendi imkanları ile ulaşımı sağlamaktadır. Köyde su ve elektrik alt yapısı bulunmaktadır. Fakat gün içerisinde kesintiler yaşanmaktadır. Okulumuzda 1 öğretmen, 10 öğrenci ve 1 derslik mevcuttur. Normal öğretim olup tam zamanlı ders işlenmektedir. 1 lojman mevcuttur. Tek öğretmenin kalabileceği bir lojman vardır. Fakat fiziksel donanımı eksiktir. Tadilata ihtiyacı vardır. Isınma soba ile sağlanmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – DİYADİN – YUKARI AKPAZAR İLKOKULU

 

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Diyadin Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek