Diyadin Yıldızlı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 06:18

Diyadin Yıldızlı İlkokulu

Diyadin Yıldızlı İlkokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 10:27

Diyadin Yıldızlı İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkezine 60 km, ilçe merkezine 20 km uzaklıkta olup ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Her gün sabah gidip akşam döndüğünden dolayı gidiş geliş yapmaya müsait değildir. Bu yüzden lojman kullanımı zorunlu hale gelmiştir.Isınma sistemi sobadır. Toplamda 2 öğretmen, 1 derslik ve 11 öğrenci mevcuttur. Köy 8-10 haneli bir köy olup genelde küçükbaş hayvancılıkla uğraşılmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Yıldızlı İlkokulu Diyadin

× Online Destek