Diyadin Yeşildurak İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 16:03

Diyadin Yeşildurak İlkokulu

Diyadin Yeşildurak İlkokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 23:27

Diyadin Yeşildurak İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Yeşildurak köyünde bulunan Yeşildurak İlkokulu il ve ilçe merkezlerine 9 kilometre uzaklıkta olup ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Toplamda 3 öğretmen, 34 öğrenci ve 3 derslik bulunmaktadır. Sosyal alanlar yok denecek kadar azdır. Öğrenim şekli örgün olup tam gün ders işlenmektedir. Isınma sistemi sobadır. Ayrıca okulun lojmanı da yoktur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – DİYADİN – Yeşildurak İlkokulu

× Online Destek