Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin Yeniçadır İlkokulu

Ağrı Diyadin Yeniçadır İlkokulu

Ağrı Diyadin Yeniçadır İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il ve ilçe merkeze 17 kilometre uzaklıkta olup ulaşımı özel servislerle sağlanmaktadır. Yerleşim yeri köydür. 5 öğretmen, 132 öğrenci ve 5 derslik bulunmakla beraber öğretimi tam zamanlıdır. Isınma sistemi kaloriferdir. Sosyal faaliyet ve alanlar oldukça azdır. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Ayrıca kütüphane ve yemekhanesi de vardır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – DİYADİN – Yeniçadır Ortaokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Diyadin rahmankulu ilkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek