Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu

Ağrı Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu

Ağrı Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Diyadin ilçe merkezinde bulunmakla beraber ulaşımı kolaylıkla sağlanmaktadır. 21 öğretmen, 526 öğrenci ve 19 derslik bulunmaktadır. Onun dışında kütüphane, spor salonu, yemekhane vb. alanlar bulunmaktadır. 18 tane lojman mevcuttur. Diyadin YBO Lojmanları öğrenci yurtlarının hemen bitişiğinde A ve B blok şeklinde hizmet vermektedir. Lojmanlar kaloriferli olup Jeotermal merkez tarafından ısıtılmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

diyadin yatılı bölge ortaokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Diyadin Şahinşah Cumhuriyet İlkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek