Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 18:40

Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu

Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 0:39

Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Diyadin ilçe merkezinde bulunmakla beraber ulaşımı kolaylıkla sağlanmaktadır. 21 öğretmen, 526 öğrenci ve 19 derslik bulunmaktadır. Onun dışında kütüphane, spor salonu, yemekhane vb. alanlar bulunmaktadır. 18 tane lojman mevcuttur. Diyadin YBO Lojmanları öğrenci yurtlarının hemen bitişiğinde A ve B blok şeklinde hizmet vermektedir. Lojmanlar kaloriferli olup Jeotermal merkez tarafından ısıtılmaktadır.

Vizyon Diyadin Yatılı Bölge Ortaokulu

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

yatılı bölge ortaokulu

× Online Destek