Diyadin Yanıkçukur İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 09:37

Diyadin Yanıkçukur İlkokulu

Diyadin Yanıkçukur İlkokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 11:19

Diyadin Yanıkçukur İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Diyadin ilçe merkeze 35 km, il merkeze 95 kilometre uzaklıkta olup ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Köyde yalnızca 2 servis vardır. Sabah merkeze gidip akşam dönüş yapmaktadırlar. Kışın yolların kapanması durumunda bazen servis hiç bulunmamaktadır. Öğretim şekli örgündür. 1 adet lojman vardır.Lojman da oldukça kullanışlıdır. Servis ücretlerinin yüksekliğinden dolayı öğretmenler lojmanı tercih etmektedirler.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

DİYADİN – Yanıkçukur İlkokulu

× Online Destek