diyadin tavla ilkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 06:23

diyadin tavla ilkokulu

diyadin tavla ilkokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 2:33

diyadin tavla ilkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Tavla Köyünde bulunan Tavla ilkokulu  ilçe merkezine 7 km, il merkezine 64 km uzaklıkta olup ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. Öğrenim şekli tam gün olup toplamda 2 öğretmen, 88 öğrenci ve 4 derslik bulunmaktadır. 1 adet lojman bulunmasına rağmen kullanılmayacak haldedir.Isınma şekli sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

diyadin tavla-ilkokulu

× Online Destek