Diyadin Mutlu İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

6 Aralık 2021 - 05:34

Diyadin Mutlu İlkokulu

Diyadin Mutlu İlkokulu
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 0:40

Diyadin Mutlu İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Mutlu köyünde bulunup  ilçe merkezine 35 km, il merkezine 90 km uzaklıkta olup öğrencilere ait servis bulunmamakla birlikte öğrenciler öğretmenlere ait servisle okula gelmektedirler. İlçe merkezinden yaklaşık 20 km boyunca asfalt, kalan kısmı stabilize olmak üzere kara yolu üzerinden sağlanmaktadır. Kış mevsiminde, yoğun kar yağışı sebebiyle bazen ulaşımda güçlükler yaşanabilmektedir. 6 öğretmen, 102 öğrenci ve 5 derslik bulunmaktadır. Öğretim şekli örgün olup tüm gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. 1 Lojman; okula yaklaşık 300 m uzaklıkta,tek katlı, bir odalı ve sobalıdır. Okulun mevcut kadrosu dolayısıyla kapasitesi yetersiz ve fiziki yapısı itibariyle kullanıma elverişsizdir.

Vizyon
Bilime ve teknolojiye inanan ve bunları kullanan, örnek öğrenciler yetiştiren bir kurum olmak.
Misyon
Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı, ilgi ve yeteneklerinin farkında olarak öğrenmeyi öğrenebilecek, bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi kullanabilen, kendine güvenen ve özgür düşünen ve düşündüğünü ifade edebilen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, iş birliğine ve ekip çalışmalarına yatkın, toplumsal ve evrensel kültür değerlerini benimsemiş, erdemli, dürüst, ahlaklı ve MUTLU bireyler yetiştirmek.

DİYADİN – Mutlu İlkokulu

× Online Destek