Diyadin Mollakara Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 05:00

Diyadin Mollakara Ortaokulu

Diyadin Mollakara Ortaokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 10:38

Diyadin Mollakara Ortaokulu nerededir,nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı mollakara köyünde bulunan Mollakara Ortaokulu il merkeze 80 km, ilçe merkeze 19 km uzaklıkta olup ulaşım köy servisleriyle sağlanmaktadır. Toplamda 9 öğretmen, 216 öğrenci ve 12 derslik bulunmaktadır. Ayrıca kantin , kütüphane, laboratuvar gibi alanlar da mevcuttur. Isınma sistemi kaloriferdir. Yabancı Dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğretmenler ilçe merkezde ikamet etmektedirler.

 

Vizyon
“Teknolojik, çağdaş ve bilimsel tüm gelişmelerin çalışmalara yansıtılarak, okulumuz içerisinde öğretmen-öğrenci ve velinin işbirliğiyle yenilikçi tüm kaynakların en iyi şekilde kullanılarak verilecek eğitim ile ildeki ilköğretim okulları arasında örnek ve öğrencilerin mutlu olduğu bir okul olmak .”
Misyon
Milli eğitim hedef ve amaçları paralelinde kendini ifade edebilen, araştırmacı ruha sahip, olaylara eleştirisel bakabilen, problemlere çözüm getirebilen, ilgi ve yeteneklerinin farkında olup bunların ışığında tercih yapabilen, sürekli öğrenen ve öğrendiklerini yaşamında kullanabilen bireyler yetiştirmek.

DİYADİN – MOLLAKARA ORTAOKULU

 

× Online Destek