Diyadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 10:55

Diyadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Diyadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 23:20

Diyadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuza; İlçe merkezine yürüyerek 10 dakikada, araç ile 3 dakikada ulaşılabilmektedir. İl merkezine uzaklık yaklaşık 50 km olup ilçe otobüsleri ile bir saatte ulaşılabilmektedir.ilçe otobüsleri vardır. Özellikle öğlen saatlerinden önce saat başı araç bulunabilmektedir. Bunun dışında Diyadin yol ayrımından Doğubayazıt ve Iğdır üzerinden geçen araçlar ile de şehir merkezine ulaşım mümkün olmaktadır. Okul lojmanı okulumuzun yaklaşık 50 metre uzaklığında olup lojmanımız içerisinde 4 daire bulunmaktadır. Okul lojmanı ısınma biçimi olarak jeotermal enerjisi kullanılmaktadır. Ancak binanın eski ve tesisat sisteminin biraz sıkıntılı olmasından dolayı öğretmenler daha çok ilçe merkezinde konaklamayı tercih etmektedirler. 14 öğretmen, 246 öğrenci ve 12 derslik bulunmaktadır. 1 kütüphanesi vardır. Isınma sistemi jeotermal kaynaklardır. Öğretim şekli tam gündür.

Vizyon
Öğrencilerimize sadece öğreten değil onları yaşama hazırlayan, gelişme ve yenilenmeyi devamlı yaşayan, öğrencilerimizin başarı ve kalite düzeyi ile Türkiye´nin önde gelen okulları arasında örnek ve öncü bir okul olmak.
Misyon
Mutlu, Öz güvenli, Başarılı, Araştırmacı, Sorgulayan, İletişim Becerileri Gelişmiş, Ekip Çalışmasına Yatkın, Eleştirel ve Yaratıcı Düşünen, Kendi Öğrenmesinin Sorumluluğunu Üstlenen, Öğrenmenin ve Gelişmenin Keyfine Varan, Öz Disiplin Sahibi, Güçlü ve Zayıf Yönlerinin Farkında Olan, Yeniliğe ve Gelişime Açık, Başkalarının Gereksinimlerine Duyarlı, Hak, Adalet, Sorumluluk, Dürüstlük ve Doğruluk Kavramlarını İlke Edinmiş, Kendi Kültürünü Özümsemiş, Farklı Kültürlerin Görüş ve Değerlerine Saygı Duyan Dünya İnsanları Yetiştirmektir.

Diyadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

× Online Destek