Mehmet Melik Özmen Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 05:14

Mehmet Melik Özmen Ortaokulu

Mehmet Melik Özmen Ortaokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 12:15

Mehmet Melik Özmen Ortaokulu nerededir,nasıl gidilir,merkeze uzak mı,kaç kilometredir?

Okulumuz merkeze 60 kilometre uzaklıkta olup merkeze bağlı bir mahalledir.Ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.Okulun derslik sayısı 13 olup öğretmen sayısı 31 ve öğrenci sayısı 784’tür. Okulun öğretim şekli ikilidir.Sosyal faaliyetler yeterli düzeyde değildir.Okulun ısınması kalorifer ile sağlanmaktadır.

Vizyon
Biz… Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak,onların bilgili,becerili, kendine güvenen,yeniliğe ve değişime açık, kendini geliştirmeyi ve gerçekleştirmeyi hedef edinmiş, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için varız. İnanıyoruz ki….İyi bir eğitim öğrenciler arasındaki bütünleşme kadar çeşitliliği de gerektirir. Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi anlıyor, farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik kabul ediyoruz. İnanıyoruz ki…Biz, sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine kendimizi adapte edecek beceriler geliştiririz. Aynı zamanda değişim ihtiyacı ile geçmiş değerler arasındaki dengeyi koruruz. Değişim, mükemmeliyete ulaşmada bize cesaret kazandırır, geçmiş deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder Farkındayız ki….Biz farklıyız, yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz.
Misyon
Biz Mehmet Melik Özmen İlköğretim Okulu çalışanları olarak; İstiyoruz ki; Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki; Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. Velilerimiz öğrenme sürecine katılsın ve bilinçli olsun, İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz, niçin öğrendiğini irdeleme gücüne sahip olsun, İstiyoruz ki; Okulumuzda görev yapan herkes eğitimin kalitesini artırmak için çalışsın. İstiyoruz ki Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın ve mutluluğu yaşasın,İstiyoruz ki; Okulumuzda, çocuğu sisteme uydurmaktan çok, sistemi onun gereksinimlerini karşılayacak şekle uydurmak için çalışsın, İstiyoruz ki; Okulumuzda, öğretenler ve öğrenenler kaliteyi bir hayat tarzı olarak benimsesin ve uygulasın.

melik özmen ortaokulu

× Online Destek