Diyadin Kuşburnu İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 05:37

Diyadin Kuşburnu İlkokulu

Diyadin Kuşburnu İlkokulu
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 0:02

Diyadin Kuşburnu İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Kuşburnu köyünde bulunmakla beraber il merkezine 61 km, ilçe merkezine 13 km uzaklıkta olup ulaşım öğretmenler servisi ile yapılmaktadır. 6 öğretmen, 84 öğrenci ve 5 derslik bulunmaktadır. Sosyal alan ve faaliyetler oldukça azdır. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı ders işlenmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir.

Vizyon Diyadin Kuşburnu İlkokulu

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – DİYADİN – Kuşburnu İlkokulu

× Online Destek