Diyadin Karapazar İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 09:51

Diyadin Karapazar İlkokulu

Diyadin Karapazar İlkokulu
Son Güncelleme :

18 Haziran 2018 - 23:36

Diyadin Karapazar İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin İlçesine bağlı Karapazar Köyünde bulunan Karapazar İlkokulu İl merkezine 73 kilometre, İlçe merkezine 13 kilometre uzaklıkta olup ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Öğretim şekli tam gün olup ders başlama saati 08.10, ders bitiş saati 13.40’tır. Toplamda 4 öğretmen, 110 öğrenci ve ders görmek üzere 4 derslik bulunmaktadır. Isınma sistemi sobadır. Yabancı Dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Ayrıca Sosyal etkinlikler ve Proje çalışmaları da okulda yapılmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Ağrı Diyadin Karapazar İlkokulu

× Online Destek