Diyadin Kapanca İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

6 Aralık 2021 - 05:51

Diyadin Kapanca İlkokulu

Diyadin Kapanca İlkokulu
Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 0:26

Diyadin Kapanca İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Diyadin ilçe merkezine 15 km, il merkezine ise 75 km uzaklıkta olan Kapanca köyünde bulunmakta ve  ulaşım servisle sağlanmaktadır. 1 öğretmen, 16 öğrenci ve 2 derslik bulunmaktadır. Normal öğretim olup tam zamanlı ders işlenmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. 1 tane lojmanı vardır ve oldukça kullanışlıdır.

Vizyon Diyadin Kapanca İlkokulu

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

kapanca ilokulu

× Online Destek