Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin İmam Hatip Ortaokulu

Ağrı Diyadin İmam Hatip Ortaokulu

Ağrı Diyadin İmam Hatip Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Diyadin ilçe merkezine yaklaşık 750 metre uzaklıkta olup ulaşım yayadır. Okulumuzda 7 öğretmen, 95 öğrenci ve 12 derslik bulunmakla beraber kütüphane, laboratuvar, yemekhane, misafirhane vb. alanlar da mevcuttur. Yabancı dil eğitimi İngilizcedir. Isınma sistemi kaloriferdir. Okulumuzda lojman vb. mevcut değildir. Kabul edilen ve desteklenen 21 tane TÜBİTAK projeleri mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – DİYADİN – Diyadin İmam Hatip Ortaokul

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Diyadin Hacıhalit Ortaokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek