Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin Heybeliyurt İlkokulu

Ağrı Diyadin Heybeliyurt İlkokulu

Ağrı Diyadin Heybeliyurt İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin İlçesne bağlı Heybeliyurt köyünde bulunan Heybeliyurt İlkokulu İl merkeze 42 kilometre, İlçe merkeze 20 kilometre uzaklıkta olup ulaşım köy servisleri ile sağlanmaktadır. Yolun 6 kilometresi sitabilize geri kalanı ise asfalttır.Köyün toplam nüfusu 320’dir. Toplamda 2 öğretmen, 40 öğrenci ve 2 derslik bulunmaktadır. Isınma sistemi sobadır. Öğretim şekli örgün olup ders başlama saati 08.10, ders bitiş saati 14.30’dur. Ayrıca bir adet lojman mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

heybeliyurt köyü

İlginizi Çekebilir...!  ağrı diyadin boyalan ilkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek