Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin Hacıhalit İlkokulu

Ağrı Diyadin Hacıhalit İlkokulu

Ağrı Diyadin Hacıhalit İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Hacıhalit köyünde bulunan Hacıhalit İlkokulu 13 kilometre uzaklıkta olup ulaşımı servislerle sağlanmaktadır. Öğretmenler ilçeye servislerle her gün düzenli olarak gelip gitmektedir. 8 öğretmen, 155 öğrenci ve 6 derslik bulunmaktadır. Öğretim şekli örgündür. Isınma sistemi kaloriferdir. 1 kütüphanesi vardır. Yeterli sosyal alana sahip değildir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – DİYADİN – Hacıhalit İlkokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Diyadin Omuzbaşı İlkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek