Diyadin Günbuldu İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

27 Kasım 2021 - 04:57

Diyadin Günbuldu İlkokulu

Diyadin Günbuldu İlkokulu
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 22:37

Diyadin Günbuldu İlkokulu nerede, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Günbuldu köyünde bulunan Günbuldu İlkokulu il ve ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Okulda şuanda 1,2,3 ve 4. sınıflar ve Ana sınıfı dahil olmak üzere 5 derslik bulunmaktadır. Okulda 6 öğretmen görev yapmakta olup , 122 öğrenci yer almaktadır. Okulda lojman veya pansiyon yer almamaktadır. Öğretim şekli örgün olup ders başlama saati 08.30, ders bitiş saati ise 14.20’dir. Okul soba ile ısıtılmaktadır. Okulda bir de kütüphane bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Günbuldu İlkokulu

× Online Destek