Diyadin Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

5 Aralık 2021 - 19:54

Diyadin Anadolu İmam Hatip Lisesi

Diyadin Anadolu İmam Hatip Lisesi
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 22:50

Diyadin Anadolu İmam Hatip Lisesi nerededir, nasıl gidilir,merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz İlçe merkezine 2,5 km il merkezine 55 km uzaklıkta olup Diyadin Taşlıçay Yolu üzerindedir. Ulaşımı oldukça rahattır. Şehiriçi dolmuşları ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Okulumuzda toplamda 19 öğretmen, 313 öğrenci ve 12 derslik bulunmaktadır. Ayrıca kantin, spor salonu, yemekhane, konferans salonu vb. alanlar da mevcuttur. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitim verilmektedir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI DİYADİN Diyadin Anadolu İmam Hatip Lisesi

× Online Destek