Diyadin Davut Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 16:23

Diyadin Davut Ortaokulu

Diyadin  Davut Ortaokulu
Son Güncelleme :

19 Haziran 2018 - 23:14

Diyadin Davut Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Davut köyünde bulunan Davut Ortaokulu il ve ilçe merkezlerine 7 kilometre uzaklıkta olup ulaşımı servislerle sağlanmaktadır. Okulumuzda 14 öğretmen, 1661 öğrenci ve 8 adet derslik bulunmakla beraber kantin, kütüphane, yemekhane ve benzeri alanlar da bulunmaktadır. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

DİYADİN – Davut Ortaokulu

× Online Destek