Diyadin Budak İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 16:25

Diyadin Budak İlkokulu

Diyadin Budak İlkokulu
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 0:15

Diyadin Budak İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Budak köyünde bulunan Budak İlkokulu il merkezine 69 km, ilçe merkezine ise 25 km uzaklıkta olup ulaşım köy servisleri ile sağlanmaktadır. Okulumuzda 2 öğretmen, 30 öğrenci ve 2 derslik bulunmaktadır. Ayrıca bir de lojmanı vardır. Dileyen öğretmenlerimiz orada kalabilirler. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitm verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

DİYADİN – Budak İlkokulu

× Online Destek