Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Diyadin Atayolu İlkokulu

Ağrı Diyadin Atayolu İlkokulu

 Ağrı Diyadin Atayolu İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı’nın Diyadin İlçesine bağlı Atayolu Köyünde bulunan Atayolu İlkokulu İl merkezine 63 kilometre, İlçe merkezine 8 kilometre uzakta olup, ulaşım köy minibüsleri ve köy taksileri ile sağlanmaktadır. Öğretim şekli tam gün olup ders başlama saati 08.40, ders bitiş saati 14.30’dur. Toplamda 3 öğretmen, 69 öğrenci ve 2 derslik bulunmaktadır. Öğretmenler İlçe’ye gidiş geliş yapmaktadır. Sosyal faaliyetler yok denecek kadar azdır. Isınma sistemi sobadır. Köyün toplam nüfusu 450 kişidir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Diyadin Atayolu İlkokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Diyadin Sürenkök İlkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek