Diyadin Aşağı Satıcılar İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 10:44

Diyadin Aşağı Satıcılar İlkokulu

Diyadin Aşağı Satıcılar İlkokulu
Son Güncelleme :

22 Haziran 2018 - 0:47

Diyadin Aşağı Satıcılar İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Diyadin ilçe merkezine 11 km, Ağrı il merkezine ise 55 km uzaklıkta olup ulaşım servisle ya da özel imkanlarla sağlanmaktadır. Okulumuz Aşağı Satıcılar köy merkezinde bulunmaktadır. 2 öğretmen, 29 öğrenci ve 2 derslik bulunmaktadır. Öğretim şekli örgün olup Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. 1 lojman mevcuttur. Lojman da sınıf olarak kullanılmaktadır. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

aşağı satıcılar ilkokulu

× Online Destek