Ağrı Dağı Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 11:23

Ağrı Dağı Anadolu Lisesi

Ağrı Dağı Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2018 - 10:35

Ağrı Dağı Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Fırat Mah. Yaşar Kemal Caddesi Ağrı Merkezdedir. Hastane ve Üniversite hattındaki Belediye ve Özel Halk Otobüsleri okulumuzun yakınından geçmektedir. Okulumuza şehir içi araçları ile ulaşılabildiği gibi özel servislerle de ulaşılmaktadır. Okulumuzda toplamda 41 öğretmen, 24 derslik, 582 öğrenci bulunmakla beraber 2 rehber öğretmen, yemekhane, kantin, kütüphane, resim sınıfı, vs. bulunmaktadır. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitim verilmektedir. 100 kız ve erkek öğrenci kapasiteli pansiyon mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Ağrı Dağı Anadolu Lisesi

× Online Destek