Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ağrı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ağrı Anadolu İmam-Hatip Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Fevzi çakmak mah. Yaşar Kemal cad. No:13 Karayolları karşısı Merkez Ağrı’da bulunmaktadır. Ulaşımı il içi servislerle sağlanmaktadır. Kurumun servisleri yoktur. Okulun kendine ait lojmanları mevcuttur. Isınma sistemi kaloriferdir. Okulumuzda toplamda 45 öğretmen, 21 derslik ve 600 öğrenci bulunmakla beraber; yemekhane, kantin, geniş bir bahçesi ve sosyal alanları da mevcuttur. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitim verilmektedir.

Vizyon
Vizyonumuz Her yönden nitelikli, sosyal, kültürel ve bilimsel altyapı ve donanıma sahip,en az bir yabancı dili çok iyi bilen, aldığı eğitimi yaşantısında uygulayabilen, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, sorumluluk sahibi, adaletli, ahlaklı, hoşgörülü ve kişisel disiplin ilkelerine bağlı, kendine güvenen, kendini sorgulayan, araştırmacı, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştiren örnek bir eğitim kurumu olmak.
Misyon
Misyonumuz Manevi değerlerine bağlı ,toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda yüksek öğrenime yönelmiş, kendine güvenen, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilen, toplumsal değerlere duyarlı, olayları çok yönlü ve objektif olarak değerlendirebilen, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerilere sahip, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde kullanabilen, liderlik özelliklerinin yanında işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olarak yetiştirmektir.

anadolu imam hatip lisesi

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Ozanlar Yatılı Bölge Ortaokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek