Ağrı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 18:37

Ağrı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Ağrı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2018 - 22:30

Ağrı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezinde bulunmakta olup okula ait servis bulunmaktadır. Ulaşımı Özel Belediye otobüsleri 1 ve 2 numara ile Üniversite istikametindedir. Okulumuzda 36 öğretmen, 542 öğrenci ve 24 derslik bulunmakla beraber 24 atölye, yemekhane, kütüphane, kantin vs.  mevcuttur. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Okulumuzun 300 kişilik pansiyonu ve lojmanları mevcuttur. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

× Online Destek