AĞRI - PATNOS - İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 20:41

AĞRI – PATNOS – İbn – i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

AĞRI – PATNOS – İbn – i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 2:41

AĞRI – PATNOS İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Okul, Atatürk Mahallesi Atatürk Bulvarı Subay Lojmanları karşısında  bulunmaktadır. Okul, 18 öğretmen ve 13 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak lojmanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Okulumuzun, tüm çalışanlarıyla birlikte Ülkemizin ve ilimizin ihtiyaç duyduğu öncelikle ülkemizi seven, çevresiyle ve kendisi ile barışık, meslek alanında kendini iyi yetiştirmiş, bu okulu mezunu olmakla gurur duyan, çalışkan, ahlaklı, iyi insan, iyi vatandaş, iyi bir meslek elemanı yetiştirip, yörenin ve ülkenin önde gelen örnek okullarından biri olmaktır.

MİSYON

Anayasamızda ve milli eğitim Temel kanunda ifadesini bulan; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülkesini ve milletini seven, demokrasiye inanmış, insan haklarına ve çevresine saygılı, hoşgörülü, çağın teknolojik bilgileri ile donatılmış, gelişim ve değişime açık, üretken, akılcı, mesleğini seven ve bilgiye ulaşmak için çaba sarf eden bir yandan ülkemizin ve yöremizin ihtiyaç duyduğu iyi yetişmiş kalifiye teknik elemanları yetiştirirken diğer yandan başarılı öğrencileri yüksek öğrenime hazırlayan, tüm yönetici, öğretmen çalışan, veli, öğrenci, mezunları ve çevresiyle diyaloğu ilke edinmeyi hedefleyen okuluz.

× Online Destek